HTML

Síparadicsom

Köszöntünk a Síparadicsomban! Lemaradtál a hétvégi versenyekről, vagy újra szeretnéd olvasni a történéseket? Érdekelnek a háttérinformációk, többet szeretnél tudni a téli sportok történetéről? Alpesi és északi sí, biatlon és curling, minden mennyiségben! Óhaj, sóhaj, kérdés, panasz: siparadicsomblog@gmail.com

Facebook

A ti véleményeitek

A norvégeknek ízlik legjobban a faluni levegő

2010.03.20. 20:38 :: repens

A svédországi Falunban  a női 10 km-es és a férfi 20 km-es üldözéses versennyel folytatódott ma a sífutó Világkupa-döntő. Taroltak a norvégek: a hölgyeknél Marit Bjørgen két honfitársa előtt nyert, sőt, a férfiaknál is norvég győzelem született Petter Northug révén. Összetettben is átvették a vezetést a mai győztesek.

Hiába kezdett nagyon erősen a lengyel Justyna Kowałczyk, ez csak arra volt elég, hogy behúzza az első részhajrát. Ezzel azonban el is lőtte minden puskaporát, a verseny felénél, a léccserekor már csak a 23. helyen állt. A végére összekapta ugyan magát, ám így is csak a 12. helyre volt jó.

A norvégok Bjørgen vezetésével gond nélkül haladtak a győzelem felé, csak Kristin Steirával gyűlt meg némiképp a baja. Sok vizet persze nem zavart a honfitársa, a következő részhajrá is Bjørgené lett, majd a célba is ő érkezett elsőként. Steira néhány méteres távolságban követte, a mezőny többi részére azonban több mint fél percet kellett várni – a 3. helyet végül egy újabb norvég, a finn Roponent lehajrázó Johaug szerezte meg.

Az utolsó szakasz előtt tehát Bjørgen vezet, ráadásul fő riválisa, Kowałczyk 50 másodperc hátrányt szedett össze.

32:47.8

A férfiak versenye jóval szorosabb küzdelmet hozott, együtt haladt az élboly a cél felé.A verseny negyedénél volt ugyan egy bukás, amely miatt többen leszakadtak, ám a nagy esélyeseket ez nem érintette. A svédek húzták be az első részhajrákat, Mats Larsson és Marcus Hellner is nyert egyet-egyet.  Féltávnál az észt Anders Veerpalu vezetett, utána azonban – Larssonnal együtt – alaposan visszaesett.

A nagy esélyes Petter Northug viszont az utolsó részhajrá begyűjtésével jelezte, sok esélyt ma sem ad ellenfeleinek. Szokásos brutális hajrája most is célt ért, megnyerte a versenyt – igaz, csak másodpercekkel a német Angerer és a centikkel a 3. helyre csúszó cseh Bauer előtt. A némettel és a csehhel szinte együtt a célba érő Hellner járt a legrosszabbul, hisz ő még a dobogóról is lecsúszott. Az első 8 helyezett 5 másodpercen belül ért célba.

Northug is átvette a vezetést az utolsó szakasz előtt, előnye a svéd Hellner előtt 40 másodperc.